Loading

Enerji Kimlik Belgesi

ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEDİR?

“Enerji Kimlik Belgesi”, binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına, enerji israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasını sağlamak için, asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren belgedir. Enerji kimlik belgesi biri nevi binanızın kimliğidir.

Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği’ne (BEP) göre Enerji Kimlik Belgesi uygulaması 1 Ocak 2011’de itibaren yürürlüğe girmiş olup, yeni binalar için alınması zorunlu kılınmıştır. Mevcut yalıtımlı ve yalıtımsız tüm binalar için ise 2020 yılına kadar Enerji Kimlik Belgesi alınması zorunludur. Konutunuzda yapılacak tüm yalıtım uygulamalarında uygun kalınlıktaki yalıtım ürünlerinin kullanımı yapının enerji tüketim ve sera gazı salım sınıflarında iyileştirici rol oynamasını sağlıyor ve bu bilgiler Enerji Kimlik Belgesi üzerinde belirtilerek binanın emlak değerinin artmasına da katkı sağlıyor. 2020 yılından itibaren EKB belgesi olmayan konutların ne satışı ne de kiralanması mümkün olmayacaktır.

American Siding Isı Yalıtım Sistemi ile Binanız A Sınıfı Olsun!

merican Siding Isı Yalıtım Sistemi uygulanan binalar, sistem içeriğinde kullanılan Bonus taş yünü sayesinde en yüksek sınıf enerji kimlik belgesine sahip oluyor. Yangına karşı dayanıklı, su itici özelliği olan ısı ve ses yalıtım malzemesi olan Bonus taş yünü ile American Siding sistemi uygulanmış binalarda yüzde 55’e varan enerji tasarrufu sağlanırken, binanız dış hava şartlarına karşı dirençli kılınıyor.

%97 oranında doğal elyaf içeren çevre dostu Bonus taş yünü, enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra ses ve gürültü gibi olumsuz etkileri engellediği için, evinizde huzurlu bir ortam sağlıyor. A1 sınıfı yanma dayanımına sahip Bonus taş yünü, enerji tasarrufunun yanı sıra ses ve yangın yalıtımı avantajı ile binalarda güvenli yalıtım çözümleri sunuyor.

Nefes Alan Binalar, Konforlu Yaşam Alanları

American Siding ısı yalıtım sistemi uygulamasında, sistem alt yapısında nem bariyeri de kullanılarak dış mekandan cephe yüzeyine olası su ve nem geçişine engel olunurken, binanın hava alması sağlanıyor. Bu sayede American Siding ısı yalıtım sistemi nem, rutubet, küf gibi olumsuzluklardan uzak, konforlu ve hijyenik yaşam alanları sunuyor.

American Siding ısı yalıtım sistemi, alternatif dış cephe uygulamalarına göre sahip olduğu yük avantajı sayesinde hem güvenli, hem de estetik yalıtım olanağı sunuyor. Estetik ve nostaljik görüntüsüyle yaşam alanlarınızı güzelleştirerek binalarınıza değer kazandırıyor.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.